reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram web sürümü için önemli adım

Instagram web tarafındaki geliştirmeler konusunda hızlı adımlar atmaya başladı. Yeni web sürümüyle beraber platform hızlanıyor.

Popüler içerik platformu, web tarafında geliştirmeler yaparak yükleme hızını artırmayı hedefliyor. Uzun yükleme süreleri birçok kullanıcı için o siteye girmekten vazgeçme sebebine dönüşebiliyor. Platform da ciddi olarak eleştirildiği yavaş yükleme sorunundan dolayı, kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek adına hızlandırma yoluna gidiyor. Yenilen arayüz ile sayfasının oldukça hızlandığını aktaran Instagram, hızlandırma sonrası verilerini paylaştı. Geçtiğimiz yıllarda diğer sosyal medya platformları arasında popüler olan birçok özelliği bünyesine ekleyen Instagram, platformun şu anki halini almasını sağladı. Hikayeler ve direkt mesajlar gibi özellikleri uygulamasına ekleyerek sosyal medya platformunu mobil uygulamalar arasında adından söz ettirir hale geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram web tarafında oldukça yavaş kalıyordu

Yıllar içinde mobil uygulaması için geliştirdiği bir takım özellikleri uygulamanın web sürümüne de getirdi. Ancak web sürümüyle mobil sürüm arasında ciddi hız farkı oluştuğundan içerik paylaşma platformu yükleme sürelerini iyileştirmek ve web uygulamasının daha hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olmak üzere birkaç değişiklik yaptı. Bu değişiklikler, yükleme optimizasyonu ve hızlı yükleme gibi teknikleri içeriyor.

Yükleme optimizasyonu gibi işlemler sonucunda sitesinin yükleme hızını artıran Instagram, internet sitesinin fazlasıyla ağır olmasına rağmen neredeyse ‘boş’ denebilecek siteler kadar hızlı açılmasını sağlayacak yenilikleri bünyesinde toparladı. Fotoğrafların yüklenme hızını yüzde 25 artıran platform, profil ya da sayfa açma hızlarında ise 56’ye varan bir hız kazandı.

İlginizi çekebilir

Eğlenceli Fortnite sezon 10 Trailer’ı ve gelecek yenilikler