reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter kullanıcılarını sevindirecek yeni özellik

Twitter, kısa bir süre içinde uygulamadan gelen bildirimleri susturmanıza izin verecek yeni bir erteleme özelliğini test ediyor.

Sevilen sosyal medya platformu Twitter’da yeni test edilen bu özellik ilk olarak bir blog yazısında ortaya çıktı. Twitter‘ın Android için mobil uygulamasının altındaki koda bakarak erteleme düğmesini keşfettiğini söyleyen uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong, blog yazısında bu test edilen özelliğe dair detaylardan bahsetti. Wong’un saptamalarına göre, erteleme düğmesi uygulama içindeki bildirimler sekmesinin üstünde çarpı işaretli bir zil olarak görünüyor. Düğmeye dokunulduğunda, bildirimlerinizi 12 saate kadar susturma seçeneği ortaya çıkıyor. Wong bu susturma düğmesine tıklandığında bildirimlerin sekmede hala görüneceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter fenomenleri için faydalı bir özellik olabilir

Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğu tweetlerinden birini viral hale getirmemiş olsa da, bu özellik beklenmedik bir şekilde, özellikle esprili bir gönderinin ardından beğeniler, retweetler veya yorumlar ile bildirim bombardımanına tutulanlar için paha biçilmez bir özellik olarak görülebilir. Wong’un da söylediği gibi bu şu an için test edilen bir özellik ve bu yüzden yayınlanacağının da bir garantisi yok. Ancak yayınlanırsa Twitter fenomenleri ya da yüksek takipçiye sahip hesaplar için hayat kurtarıcı nitelikte olabilir.

Kullanıcılarına, uygulama içindeki bildirimleri kapatma seçeneğini sunarak, Twitter, sosyal medya kullanımının hem gençler hem de yetişkinler üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek isterken, aynı zamanda viral olmaları durumunda onlara biraz soluk vermeyi de planlıyor olabilir.

Konuya dair Jane Manchun Wong’un attığı tweet:

İlginizi çekebilir

Twitter’da yeni bir dönem başlıyor, artık aynı anda çoklu tweet atılabiliyor