reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Twitter özelliği

Twitter nihayet Facebook’un en işlevsel özelliğini getiriyor [Video]

Twitter, Facebook’un en işlevsel özelliğini platforma getirmeye hazırlanıyor. Görünen o ki testin son aşamasına geçildi.

Uzun süredir konuşulan ve bir o kadar da uzun süredir beklenen yeni Twitter özelliği kendini nihayet gösterdi. Bu yılın mart aylarında resmileştirilen “cevapları bildir” özelliği kısa süre sonra platformdaki yerini alacak gibi görünüyor. Twitter’ın resmi hesabından kısa bir video ile açıklanan özellik temelde Facebook’un “Gönderi için bildirimleri aç” özelliğinin aynısı. Bir tweet’e verilen yanıtları merak ediyor, ancak tweet’i sürekli açıp güncellemek istemiyorsanız, bu özellik size yardımcı oluyor. Konuyu daha rahat takip etmeyi sağlayan bu özellik Facebook’taki versiyona göre bir parça daha gelişmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece önemli cevapların bildirimini aktaran Twitter özelliği

Bir tweet’teki cevapları takip etmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken tweet’e tıkladıktan sonra ekranın sağ üst kısmındaki zil ikonunu seçmeniz. Burada karşınızda iki seçenek bulunuyor. İsterseniz o tweet’e gelen tüm mesajların telefonunuza bildirim olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Ancak viral olan ve çok etkileşim alan tweet’lerde bunu önermiyoruz. Bir anda bildirimlere boğulma ihtimaliniz var. İkinci seçenek ise size “en ilginç cevapları” bildiriyor. Bu daha makul bir seçenek. Buna tweet’in sahibi, bahsedilen herhangi bir kişi ve tanıdıklarınızın cevapları da dahil. “İlginç cevap” kısmı açıklanmamış ancak muhtemelen sistem en çok etkileşim alan cevapları bildirim olarak atıyor. Twitter bu özelliği uzun zamandır test ediyor. Ancak testi resmi olarak videolu şekilde şimdi duyurduklarına göre kısa sürede yeni bir güncelleme alabiliriz gibi. Özellik iOS ve Android için geliştiriliyor. Masaüstü kullanımda özelliğe erişim olmayacak gibi görünüyor. Özelliğin kullanımını anlatan videoya haberin üzerinden erişebilirsiniz.