reklamı kapat

POPÜLER

Twitter
Twitter

Twitter’da yeni bir dönem başlıyor, artık aynı anda çoklu tweet atılabiliyor [Video]

Popüler mikroblog platformu Twitter, uzun süredir test ettiği özelliğini sonunda kullanıma sundu. Artık uzun içerikler için tek tek tweet atma derdi ortadan kalkıyor.

Twitter kullanıcıları uzun içerikleri şimdiye kadar tek tek yazıp art arda paylaşıyordu. Bu takip etme ve yazma sürecini oldukça zorlaştıran süreç sonunda tarih oluyor. Bugün duyurulan özellik sayesinde artık tek bir tweet oluşturma penceresine birden fazla tweet eklenebiliyor. Böylece süreç hem takip eden hem de yazan için çok kolay hale getirilirken, özelliğin ilk olarak Android ile iOS tarafından aktif edildiği belirtiliyor. Daha sonra web sürümü de eklenecek özellik, platformu sık kullananları oldukça mutlu edecek gibi görünüyor. Yeni özelliğin herkese gelmesi içinse bir kaç günün geçebileceği söyleniyor.

Twitter’dan çoklu tweet nasıl atılır?

Bunun için standart tweet atma penceresine gidilmesi ve sağ tarafa gelen “+” simgesine basılması yeterli oluyor. Bu ekleme seçeneği sayesinde yazacağınız her şeyi tek seferde oluşturabiliyor ve profilinizde paylaşabiliyorsunuz. Bir sonraki içeriği yazarken yardımcı olması adına diğer yazılanları da gösteren Twitter, 280 karakter ile beraber platformun sınırları oldukça genişletmiş durumda. Bu adımlar bazı kişiler tarafından çok beğenilirken, bazıları da olumsuz karşılıyor. Servisin ana yapısının bozulacağından korkan kişiler, çok fazla büyük değişiklik istemiyor.

Video