reklamı kapat

POPÜLER

Life is Strange
Life is Strange
Life is Strange

Life is Strange etkileyici kurgusuyla iOS’e taşınıyor

Square Enix’in büyük beğeni toplayan zaman yolculuğu temalı oyunu Life is Strange, mobil platforma taşınıyor.

Advertisement

Dontnod Entertainment’ın geliştirdiği Life is Strange bir gençlik draması. İnteraktif olan oyun, kararlarınıza göre şekilleniyor ve oyuncular oyunun gidişatını değiştirebiliyor. Bu noktada aklınıza Telltale oyunları gelmiş olabilir. Life is Strange bunu daha etkili şekilde başarıyor diyelim. Max Caulfield’ın hikayesine odaklanan oyun, ilginç bir hikaye örgüsüne sahip.

Büyüdüğü Arcadia Bay’den ayrılmak zorunda kalan ve birkaç yıl sonra geri dönen Max, çocukluk arkadaşı Chloe Price ile karşılaşır. Ancak arkadaşı bıraktığı kişi değildir. Fazlasıyla değişen Chloe, Max’in yokluğunda edindiği tek arkadaş olan Rachel Amber’ı aramaktadır. Yakın zamanda kaybolan Rachel’ın gizemini çözmeye çalışan Max, kendinde de belli başlı değişimler fark eder. Zamanı geri alabildiğini ve olayların gidişatını değiştirebildiğini anlayan genç kız, tehlikeli bir dedektif oyununu oynamaya başlar.

Life is Strange iOS’te

Hikaye örgüsünden müziklerine kadar oldukça etkileyici bir atmosfer sunan oyun 5 bölümden oluşuyor. İlk bölümü App Store‘da 9,99 TL‘ye satılan oyunun 2. ve 3. bölümünü de oyun içinden alabiliyorsunuz. 4. ve 5. bölümlerin 2018’in başlarında geleceği belirtiliyor. Oyun henüz tamamen satışa çıkmadı, şimdilik App Store’un yeni “ön sipariş” özelliğini kullanıyor. Keyifli ve vurucu bir hikaye örgüsü sunan oyunun en azından şimdilik sadece iOS için çıktığını ekleyelim. Oyun beraberinde sevimli iMessage çıkartmaları da getiriyor. Life is Strange 14 Aralık’ta indirilebilir hale gelecek.

  • Fiyat 9,99 TL (İlk bölüm)
  • Boyut 938 MB
  • Yükle App Store