reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange gişede tozu dumana kattı

Başarılı bir doktorken mistik dünyanın koruyucusu haline gelen Doctor Strange‘in hikayesi kasım ayının başında vizyona girdi. Başrolünde Benedict Cumberbatch‘in yer aldığı yapım gişe hasılatlarında önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Uzunca süre merakla beklenen Doctor Strange, Marvel çizgi romanlarından sinemaya uyarlandı. Yönetmen koltuğunda Scott Derrickson‘ın oturduğu yapımda mistik kahramanımıza Benedict Cumberbatch hayat veriyor. Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Mads Mikkelsen, Michael Stuhlbarg ve Tilda Swinton gibi isimler de ona eşlik ediyor. Geçirdiği trafik kazası sonucunda ellerini kontrol edemeyen Doktor Stephen Strange kendini tedavi edecek bir yöntem arıyor. Tıbbi yöntemlerin tükenmesinden sonra yolu The Ancient One ile kesişiyor. Böylece bildiğinden çok farklı, büyünün hükmünün geçtiği bir dünya ile taşınıyor.

Son rakamlara göre Doctor Strange’in dünya genelinde gişedeki kazancı 500 milyon dolar sınırını aştı. Bunun sadece 159 milyon doları ABD topraklarında kazanıldı. Yani hikaye sadece Amerika’da değil, dünya genelinde birçok farklı pazarda büyük ilgi gördü. Böylece Doctor Strange, Marvel’ın son başarılı projesi olduğunu rakamlarla da kanıtlamış oldu.

Marvel Studios’un bir sonraki projesi Guardians of the Galaxy Vol. 2 olacak. Sevilen kahramanların beyaz perdeye döneceği film 5 Mayıs 2017‘de vizyona girecek. Doctor Strange ise yakında Thor: Ragnarok ile izleyici karşısına çıkacak.