reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Life is Strange’in yeni oyunundan ilk fragman [Video]

DONTNOD Entertainment’ın 2015’te hayatımıza soktuğu interaktif oyun deneyimi sunan Life is Strange‘in tadı damağımızda kalmıştı. Square Enix, daha önce internete sızan ikinci oyunu Microsoft konferansında resmileştirdi. En az ilk oyun kadar dramatik bir maceraya hazır olun.

Advertisement

Life is Strange: Before the Storm, isminden de anlaşılacağı üzere ilk oyunun öncesini konu edinen bir yapım. DONTNOD Entertainment’ın aksine Deck Nine Games tarafından geliştirilen Before the Storm’da Chloe Price olarak oynuyoruz. Max’in yokluğunda Chloe’nin yaşadıklarına şahit olacağımız Before the Storm, Chloe ve Rachel Amber arasındaki ilişkiye de yakından bakmamıza olanak tanıyor.

Konusu itibarıyla en az ilk oyun kadar iddialı olduğunu düşündüğümüz yapım, ilk oyunun muhteşem müzik seçimlerini de devam ettirecek gibi görünüyor. Ancak oyunla ilgili keyif kaçıran bir detay var. Before the Storm, Life is Strange’in aksine 5 değil 3 bölümden oluşuyor. Bir diğer can sıkan detay ise Chloe’nin Ashly Burch tarafından seslendirilmemesi. Yazar takımında yer alan Burch’ün yerini Rhianna DeVries alıyor.

Max olmadığı için herhangi bir zaman yolculuğu görmeyi beklemediğimiz oyunda, Chloe’nin hayatının nasıl altüst olduğuna şahit olacağız gibi. Xbox Games Store’da ön siparişe açılan oyun 31 Ağustos‘ta ilk bölümünü PC, Xbox One ve PS4 için yayınlayacak. Tüm bölümlere 51 TL fiyatla sahip olabilirsiniz. Oyunun bir de Deluxe Edition’ı bulunuyor. 73,80 TL‘lik bu pakette Farewell isimli ek bir bölüm yer alıyor ve bu bölümde Max Caulfield olarak oynayabiliyoruz.

VİDEO