reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan ilginç görünen “çift taraflı” Galaxy akıllı telefon patenti

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün aldığı ilginç bir Galaxy akıllı telefon patenti ile gündeme geldi. Buna göre şirket çift taraflı bir model üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

Advertisement

Şu sıralar daha çok MWC 2018‘de tanıtılacak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile karşımıza çıkan Samsung, buna ek olarak katlanabilir akıllı telefon Galaxy X üzerinde de çalışıyor. CES 2018’de bazı kişilere gösterileceği belirtilen bu telefon merakla beklenirken, şimdi karşımızda ilginç bir model daha bulunuyor. LetsGoDigital tarafından ortaya çıkartılan patent, her iki tarafında da ekran bulunan bir telefon konseptini karşımıza çıkartıyor. Dokunmatik ekranı yan tarafından geriye doğu katlandığı görülen telefon, söylendiği kadarıyla katlanılabilir özelliğe sahip değil. Sadece ekran bölümü katlanmış şekilde yerleştirilen akıllı telefon, bu sayede arka bölümünü de işlevsel hale getirecek gibi duruyor. Patent çizimi olduğu için diğer detayları görünmeyen Galaxy akıllı telefon, gerçeğe dönüşmeyecek gibi bir izlenim yaratıyor.

Samsung

Samsung’un aldığı patent biraz tanıdık geliyor

Genel olarak bakıldığı zaman Meizu Pro 7‘yi andıran telefon için elbette kesin olarak satışa çıkacak denemiyor. Ancak genel olarak bakıldığı zaman çok ilginç duran model, yakında daha fazla ekran alanına kavuşacağımız gösteriyor. Sizce böyle bir telefon kullanışlı olur muydu?