reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X’den yeni bilgiler

Samsung, 2018 yılında ilk katlanabilir telefon modeli Galaxy X‘i görücüye çıkartmaya hazırlanıyor. Bunu daha geçtiğimiz eylül ayında açıklayan şirket, bu planı gerçekleştirmek için ciddi çalışmalar yürütüyor.

Birçok büyük teknoloji firması katlanabilir akıllı telefon hazırlığı içerisinde bulunuyor. Bunların başında yer alan Samsung ise sürece gerçek anlamda liderlik etmek istiyor. Uzun süredir Galaxy X ile gündeme gelen şirket, Business Korea‘nın haberine göre DJ Koh‘un eylül ayında yaptığı “telefonu yeni yılda çıkartacağız” açıklamasına sadık kalıyor. Son kullanıcıya çıkması için ciddi geliştirmeye tabii tutulan telefon, söylendiği kadarıyla 1.0R kavisli panel üzerine kuruluyor. Bu sayede kağıt gibi içe doğru katlanabileceği belirtilen ekran, tahmin edebileceğiniz üzere Samsung Display tarafından üretiliyor. Bu kadar yüksek esneme imkanını tercih edilem plastik materyaller sayesinde sunacağı belirtilen panel, aynı zamanda yeni bir tasarım da kullanacak. Gerekli bağlantıları panelden ayrıcağı söylenen Samsung, böylece gerçekten esnek ve incecik bir ekran ortaya koyabilecek.

Samsung Galaxy X, yeni bir devrin başlangıcı olacak

Samsung‘un katlanabilir ilk akıllı telefonunun başlangıçta sınırlı sayıda üretilebileceği ve ilk olarak Güney Kore’de satışa çıkabileceği konuşuluyor. Sürece LG ile Apple gibi isimlerin ise ancak 2019’dan sonra giriş yapabileceği belirtiliyor. Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için heyecanlanıyor musunuz?