reklamı kapat

POPÜLER

Samsung DeX

Samsung’un yeni DeX aksesuarı, ilk modelden çok daha işlevsel

Samsung DeX‘i hatırlıyor musunuz? Şirketin Galaxy S8 ailesiyle birlikte tanıttığı aksesuar, telefonları monitör bağlantısıyla fonksiyonel bir bilgisayar haline getiriyordu. Söylenenin aksine bilgisayarları bitiremeyen ürün, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile yeni bir versiyon kazanacak gibi duruyor.

GalaxyClub’da yer alan habere göre DeX Pad olarak isimlendirilecek yeni aksesuar ilk versiyondan farklı bir tasarıma sahip olacak. Bu noktada aksesuarı bir kablosuz şarj yüzeyi gibi hazırladığı söylenen Samsung, bununla daha kullanışlı bir kullanım hedefliyor. Android 8.0 Oreo ile artık akıllı telefonların ekranı DeX bağlantılarında dokunmatik bir touchpad olarak kullanılabiliyor. Ancak orijinal aparat telefonları dikey konumda tuttuğu için bu kullanışlı olmuyor. Bu yüzden kablosuz şarj cihazlarına benzer bir tasarına geçmesi mantıklı duran şirket, söylendiği kadarıyla telefonların klavye olarak kullanılmasına da imkan tanıyacak. 18:9 ekranlarıyla oldukça uzayan cihazlar, mini bir klavye ile fare halinini alacak. Bu da gerçeğe dönüşmesi halinde harici klavye ile fare taşıma ihtiyacını bitirecek.

DeX Pad ile süreç daha kullanışlı hale gelecek

Yeni cihazı Galaxy S9 ve Galaxy S9+ etkinliğinde görücüye çıkartacağı söylenen Samsung, bu konsepti devam ettirmekte kararlı görünüyor. Yapılan denemelerde temel işleler için güzel çalıştığı görülen sistem, yeni sürümüyle henüz dedikodu seviyesinde bulunuyor. Buna rağmen yakın zamanda tüm detaylarıyla ortaya çıkacağı söylenen ürün, bakalım bu sefer beklenen popülerliğe ulaşabilecek mi?