reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın renk seçenekleri netleşiyor

Samsung‘un her gün karşımıza çıkan yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bu sefer renk seçenekleriyle gündeme geldi.

SamMobile’ın sağlam kaynaklardan yaptığı özel haberine göre Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, dört farklı renk seçeneğiyle satışa çıkacak. Bunlar şu an özel isimleri bilinmiyor olsa da mor, siyah, altın ve mavi olacak. Galaxy S8 için birçok kez gündeme gelmesine rağmen resmi olarak sunulmayan mor renk ile fark yaratacak modeller, kişilere geniş bir seçme şansı tanıyacak. Satışa çıktıktan sonra başka renk seçenekleri kazanması da beklenen telefonlar, tasarımsal olarak da dikkat çekici görünecekler. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, bu açıdan yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacaklar. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Galaxy Note 8’de olduğu çift lensli kamera sistemi bulunacak modeller, sadece parmak izi sensörlerinin konumuyla kızdıracak gibi duruyor. Galaxy S8’de olduğu gibi kameranın yanına konumlandırılacak sensör, yine istenmeyen lens dokunmalarına neden olacak.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ hangi teknik özelliklere sahip olacak?

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor.