reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ile satışa sunulacak resmi kılıflar belli oldu

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bugün resmi olarak satışa çıkacakları koruyucu kılıflarıyla gündeme geldi.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+, Galaxy Club’ın haberine göre resmi olarak altı farklı Samsung üretimi kılıf ile beraber satışa çıkacak. Modeller renkleri ve kod numaralarıyla şöyle sıralanıyor;

● Alcantara Cover EF-XG960A / EF-XG965A – siyah, mavi, yeşil, kırmızı

● Clear View Cover EF-ZG960C / EF-ZG965C – mavi, altın, mod

● LED Flip Wallet EF-NG960P / EF-NG965P – mor

● Hyperknit Cover EF-GG960F / EF-GG965F – kırmızı, gri

● Protective Standing Cover EF-RG960C / EF-RG965C – siyah, gümüş

● Silicon Cover EF-PG960T / EF-PG965T – mavi, gri, pembe

Bu bahsi geçen kılıflar Samsung Galaxy S8 ile kullanıma sunulanların Galaxy S9 versiyonu olacak gibi görünüyor. Sadece Hyperknit Cover‘ın yeni olduğunu belirten kaynak, bunun da detayları hakkında henüz bilgi bulunmadığını belirtiyor. Kısa süre içerisinde resmi görsellerinin de çıkması beklenen kılıflar, çerçevesiz telefonları korumak için güzel birer seçenek oluşturacak. Galaxy S9 aynı zaman detaylarına burada yer verdiğimiz Dex Pad modelini de beraberinde getirecek.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın konuşulan teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.

Not: Görseldeki kılıflar Galaxy S8’e aittir