reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın arka görünümünü netleştiren yeni taslak tasarımlar

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıtacağı akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, bugün yeni bir taslak tasarım ile karşımıza çıktı. Bu tasarım birçok kişiyi hiç memnun etmeyecek.

Duyduğumuz kadarıyla Galaxy S8 ile benzer bir tasarım üzerine kurulacak Galaxy S9 ve Galaxy S9+, arka tasarım tercihleriyle yine eleştirilecek gibi duruyor. Kılıf üreticisi Olixar üzerinden yayınlanan taslak tasarım görüntüleri, telefonların kamera ve parmak izi sensörlerinin konumunu netleştiriyor. Bakıldığı zaman parmak izi sensörünü kameranın hemen altına koyan şirket, bu sefer kullanım sürecini daha da zorlaştırmış görünüyor. Galaxy S8’de kamera ile parmak izi sensörü arasına az da olsa boşluk bırakan Samsung, bu sefer o boşluğu da kaldırıyor. Bu da parma izi sensörünü kullanmak için insanların yine kamera lensi üzerine dokunacağı anlamına geliyor. Taslak tasarımda görebileceğiniz üzere Galaxy S9+’a çift lensli kamera yerleştiren şirket, bu konumlandırma yüzünden yine çok eleştirilecek gibi duruyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilinen teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.