reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy S9

Merakla beklenen Samsung Galaxy S9’un tasarımı nasıl olacak?

Samsung’un merakla beklenen yeni amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy S9’un tasarımı sizce nasıl olacak? Daha önce ortaya sızan iddialarda telefonun arka tasarımının Galaxy S8’den farklı olacağı belirtilmişti. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni alsa da bazı kullanıcılar telefonun arkasındaki parmak izi sensörünün yerinden ötürü sorun yaşıyordu.

Arka kameraya çok yakın yerleştirildiğinden, birçok kullanıcı telefonu her açtığında parmaklarını objektife bulaştırıyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefleyen Samsung’un Galaxy S9’da farklı bir tasarım anlayışı benimseyeceği ifade edilmişti. Samsung’a yakın kaynakların çoğu telefonun tasarım çizgisi açısından Galaxy S8’e benzeyeceğini iddia etse de bazı otoriteler telefonda farklı bir tasarım dilinin kullanılacağını belirtiyor. Eğer ikinci iddia doğruysa Samsung, yeni Galaxy modelinde tamamen çerçevesiz bir ekran kullanabilir. Tüm çerçevelerinin kaldırılmasıyla Galaxy S9’un farklı bir kimliğe bürüneceğini söylemek mümkün. Galaxy Note8’de kullanılmaya başlanan çift arka kameranın Galaxy S8’de de karşımıza çıkması bekleniyor. Parmak izi sensörünün arka kameranın hemen altına mı yoksa ekrana mı entegre edileceği henüz belirsizliğini koruyor. Daha önce yapılan iddialarda parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği belirtilmişti. Ice Universe bu iddiayı yalanladı ve Samsung Galaxy S9‘da parmak izi sensörünün ana ekranda yer almayacağını ifade etmişti.

Teknoloji dünyası Samsung Galaxy S9’u dört gözle bekliyor

Gelen son haberlere göre Galaxy S9, 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağını söyleyelim. Teknoloji dünyası tarafından merakla beklenen Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER