reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9
Galaxy S9

Kılıf üreticisi, Samsung Galaxy S9’un tasarımını ortaya çıkarttı

22 Kasım 2017

Samsung‘un merakla beklenen akıllı telefonları Galaxy S9, kılıf üreticisi Ghostek sayesinde karşımıza çıktı. İşte telefonun doğruluk payı yüksek tasarım çizgisi.

Birçok farklı sağlam kaynaktan doğrulandığı belirtilen aşağıda görebileceğiniz tasarım, Galaxy S9‘u korucuyu bir kılıf içerisinde karşımıza çıkartıyor. Bu kılıf bazı detayları gizlese de telefonun genel hatlarını gözler önüne seriyor. Ön yüzü Galaxy S8 gibi çerçevesiz ve kavisli şekilde tasarlanan model, esas değişikliği arkasında taşıyor. Galaxy Note 8 gibi çift lensli bir kamera kurulumuna sahip olan S9, parmak izi sensörünü de arkada barındırıyor. Note 8’den farklı olarak lensleri yatay değil dikey konumda görünen akıllı telefon, bu haliyle zaten beğenilen tasarımı daha da mükemmel hale getirmiş gibi duruyor.

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için beklenen özellikler

Kısa bir süre önce benchmark testinde ortaya çıkan Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtiliyor. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlardan Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat. 18’e destek vereceği ifade ediliyor. Telefonların önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.

YORUMLAR