reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9 Galaxy S9+
Galaxy S9
Galaxy S9
Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ekran gövde oranı rekor kıracak

Samsung‘un merakla beklenen akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, yeni bilgilere göre ekran gövde oranı açısından rekor kırmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz gün haberin devamında görebileceğiniz kılıf içerisinde tasarımı netleşen Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ortaya çıkan detaya göre yüzde 89 hatta yüzde 90 ekran gövde oranına sahip olacak. Yani ön yüzünün çok büyük bölümü ekran olacak telefonlar, bu açıdan yerini alacağı Galaxy S8‘i de geride bırakacak. Bu değer aynı zamanda telefonlarda daha ince çerçevelerin yer alacağını da gösteriyor. Özellikle alt bölümünde artık çok ince bir bölümün yer alacağı görülüyor. Galaxy Note 8 gibi çift lensli bir kamera kurulumuna sahip olacak modeller, parmak izi sensörünü de arkada barındırıyor. Galaxy Note 8’den farklı olarak lensleri dikey konumda görünen akıllı telefonlar, beğenilen tasarımı daha da iyi hale getirmiş gibi duruyor.

Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ için beklenen özellikler

Kısa bir süre önce benchmark testinde ortaya çıkan Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacak. 6,2 inçlik modelde çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtiliyor. DCI-P3 ve sRGB/Rec.709 desteğiyle telefonların geniş renk yelpazesi sunacağı da dile getiriliyor. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Exynos 9810 işlemcisiyle satışa sunulacak telefonlardan Snapdragon 845 işlemcili modelin LTE Cat 18’e destek vereceği ifade ediliyor. Telefonların önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında gün ışığına çıkması bekleniyor.