reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+, depolama konusunda üst limiti belirleyebilir

Samsung‘un artık her gün karşımıza çıkan yeni akıllı telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+, depolama konusunda da dikkat çekici bir detaya sahip olacaklar gibi duruyor.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce 512 GB eUFS flash depolama biriminin seri üretimine başladığını duyurdu. Dünyada bir ilke imza atan birim, “yeni jenerasyon mobil cihazlar” şeklinde lanse ediliyor ve 64 katmanlık V-NAND üzerine kuruluyor. İlk olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ içerisinde karşımıza çıkacağı söylenen depolama birimi, harici çözümlere olan ihtiyacı bitirecek gibi görünüyor. Yeni birimle gelecek modellerden microSD kart yuvasını kaldırma ihtimali doğan Samsung, 512 GB eUFS‘nin 860 MB/s saniye okuma ve 255 MB/s yazma hızları sunabildiğini belirtiyor. Bu açıdan oldukça hızlı olan birim, fiyat konusunda ise sınırları zorlayabilir deniyor. 512 GB’lık Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın, 256 GB’lık iPhone X‘a yaklaşabileceği yapılan bazı tahminler arasında yer alıyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın konuşulan teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor.