reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Supercharger

Türkiye’ye kurulacak Tesla Supercharger’lar için önemli sözleşme

Elektrikli otomobil devi Tesla Supercharger istasyonlarını Türkiye’de de kurmak istiyor. 2015 yılında resmi olarak Türkiye’ye giriş yapan şirket, bu şarj istasyonlarının kurulumu için önemli bir adım atmış durumda.

Tesla, otomobillerini yüksek hızda şarj edebilen Supercharger istasyonlarını Ankara, İstanbul, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İzmir ve Konya’ya açmayı planlıyor. Bugün ortaya çıkan yeni bir gelişme ise sürecin devam ettiğini gösteriyor. Elektrikli şarj istasyonları konusunda çalışmalar yapan Gersan şirketi, Tesla ile tek taraflı gizlilik sözleşmesi imzaladığını belirtiyor.

“Şirketimiz ile Tesla Motors Netherlands B.V. (“Tesla”) arasında Tek Taraflı Gizlilik Sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile Şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır. Tesla, bu amaçla sadece kendi teknolojisi, üretimi, planlamaları ve operasyonları ile ilgili gizli veya özel bilgileri açıklayabilir.”

Üstü kapalı bu sözleşmenin Türkiye’ye kurulacak Supercharger istasyonlar için olduğu düşünülüyor. Konu hakkında bilgi vermekten kaçındığı söylenen Gersan, bu konuda ana üstlenici olacak gibi.

Tesla Supercharger istasyonları gelecek için çok önemli

Model 3 ile Tesla’dan otomobil sahibi olmak çok daha uygun hale geliyor ve sonuçta bu şarj istasyonlarına olan ihtiyaç artacak gibi duruyor. İstasyonların kullanıma gireceği tarih tam olarak bilinmiyor ancak 2018 başında büyük sürprizlerin yolda olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Teslaturk

YORUMLAR