reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın çıkış tarihi netleşiyor

Samsung‘un merakla beklenen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, ne zaman satışa sunulacak? Bu konuda yeni bilgiler var.

Dün tasarımsal olarak Galaxy S8 ve Galaxy S8+’a oldukça benzeyeceklerini öğrendiğimiz Galaxy S9 ve Galaxy S9+, söylendiği kadarıyla MWC 2018’de lanse edilecek. Yani 26 Şubat tarihinden sonra resmi olarak karşımıza çıkacak telefonlar, bu açıdan Galaxy S8 ailesinden farklılaşacaklar. Eski modelleri MWC 2017 yerine 29 Mart 2017 tarihinde tanıtan Samsung, bunu yeni telefonlarıyla değiştirmek istiyor. Bunun arkasında ise telefonların Mart ayında satışa çıkartılmasının istenmesi yer alıyor. Söylendiği kadarıyla Samsung müşterilere iPhone X yerine tercih edebilecekleri güçlü bir cihazı erkenden çıkarmak istiyor. Bu da ticari açıdan oldukça mantıklı görünüyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilinen teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.