reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’da 3.5mm kulaklık girişi yer alacak mı?

Samsung‘un MWC 2018 kapsamında tanıtacağı söylenen yeni akıllı telefon modelleri Galaxy S9 ve Galaxy S9+, görünüşe bakılırsa müzik tutkunlarını oldukça memnun edecek.

Samsung Galaxy S8 ile benzer bir tasarım üzerine kurulacak yeni amiral gemileri, daha önce sağlam sızıntılar yapmış bir kaynağa göre 3.5mm kulaklık girişine sahip olacak. Aşağıda görebileceğiniz devre üzerindeki boşluğa 3.5mm kulaklık girişinin geleceğini belirten kaynak, müzik tutkunlarını oldukça memnun etmiş durumda. Özellikle Galaxy S8’den geçecek kullanıcılar için güzel görünen bu detay, S9 ailesiyle AKG imzalı bir kulaklığın geleceğini de akıllara getiriyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın bilinen diğer teknik detayları

Samsung Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekrana, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekrana yer verecek. 6,2 inçlik modelin çözünürlük değerinin 5,8 inçlik modelle aynı olacağı belirtilirken, telefonlar geniş renk gösterme kapasitesine sahip olacak. Ekran gövde oranının yüzde 89’e çıkacağı belirtilen Galaxy S9 ailesi, böylece yüzde 81’de kalan iPhone X‘u da geride bırakacak. Ön yüzlerinde herhangi bir çıkıntı yer almayacak telefonlar, yanlardan kavisli ekran üzerine kurulacaklar. Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 845 veya Samsung üretimi Exynos 9810 işlemcilerle satışa sunulacak telefonların, önümüzdeki yılın şubat veya mart ayında lanse edilmesi bekleniyor. Samsung yeni modellerde 512 GB dahili depolama seçeneğini de karşımıza çıkartacağı söyleniyor.