reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın resmi kılıflarına ilk bakış [Video]

25 Şubat tarihinde resmi olarak lanse edilecek Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın resmi Clear View kılıfları da sızdırıldı. Video içerisinde karşımıza çıkan kılıflar, ilginç detaylar ortaya çıkarttı.

Samsung‘un Evan Blass’ın sızıntısı sonrasında tasarımlarıyla gündemden düşmeyen telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘ın kılıfları da ortaya çıktı. Mobile Fun tarafından satışa çıkmadan elde edilen Samsung üretimi Clear View kılıflar, Galaxy S8 ile Galaxy S8+ için hazırlananlar ile aynı görünüyor. Sadece arka kamera ve parmak izi bölümleri farklı olan kılıflar, ilginç olarak Galaxy S8 ailesine neredeyse tam olarak uyuyor. Bu da Galaxy S9 ailesinin gövde boyutunda çok ufak farklar taşıyacağını gösteriyor. Telefonun hem ön hem de arkasını koruyan Clear View kılıflar, önü şeffaf olduğu için saat ile bildirimlere bakılmasına imkan tanıyor. Burada dikkat çeken bir nokta da renk tarafında bizleri karşılıyor. Kılıflardan bir tanesini mor renkte hazırlayan Samsung‘un, telefonlarda da bu rengi kullanabileceğini söyleniyor. Bu detay SamMobile‘ın uzun süre önce paylaştığı özel bilgiyi de doğruluyor. Bu doğrultuda Galaxy S9 ailesi “mavi, roze altın, siyah ve mor” renk seçenekleriyle satışa çıkacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ın beklenen teknik özellikleri

Artık kesinleştiği üzere Galaxy S9’da 2.960×1.440 piksel çözünürlüklü 5,8 inç Super AMOLED ekran, Galaxy S9+ ise 6,2 inçlik ekran yer alıyor. Yerine göre Snapdragon 845 ve Exynos 9810 ile satışa sunulacak telefonlardan Plus modelde 6 GB RAM ve 128 GB depolama, normal versiyonda ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama bulunuyor. Galaxy S9’un arkasına 12 megapiksel çözünürlükte F1.5 – F2.4 değişken diyaframlı lens koyacak üretici, Galaxy S9+’da dediğimiz gibi çiftli kurulum kullanıyor. 12 megapiksel çözünürlükteki bu kameraların F1.5 ve F2.4 diyafram değerlerine sahip olacağı belirtiliyor. Gelişmiş kameraların Full HD çözünürlükte saniyede 480 kare video çekebileceği de dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Önlerinde ise 8 megapiksellik kamera yer alacağı belirtilen telefonlar, Iris ile yüz tanıma birleştiren bir akıllı güvenlik sistemiyle karşımıza çıkacak.