reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Linux on DeX

Samsung telefon sahiplerini sevindirecek Linux on DeX gelişmesi

Samsung, DeX altyapısını kullanıcıların hayatına sokmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu sefer Linux on DeX için önemli bir gelişme yaşandı.

Samsung’un DeX altyapısı sayesinde destekli mobil cihazlar bir monitöre bağlanarak bir “Android bilgisayar” haline getirilebiliyor. Bu altyapı güzel olmasına rağmen halen Android üzerinde çalışıyor. Bu da tahmin edebileceğiniz üzere masaüstü özelinde kısıtlıcı oluyor. Ben DeX ile gerçek bir masaüstü deneyimi istiyorum diyenlerin imdadına ise halen beta aşamasında olan Linux on DeX yetişiyor. Bu yazılımsal altyapı sayesinde kişiler popüler Ubuntu Linux dağıtımını DeX üzerinde çalıştırabiliyor. İşte bu altyapıya verilen destek yeni nesil cihazlar için bir genişletildi. Başta sadece Galaxy Note 9 ve Galaxy Tab S4 modellerine destek veren Linux on DeX, artık Android Pie işletim sistemli Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Galaxy S10 ailesiyle de aktif olarak kullanılabiliyor. Bu gerçekten telefonların sahipler için oldukça iyi görünüyor. Biliyorsunuz artık DeX için harici bir ünite satın alınmasına da gerek bulunmuyor. Tek kablo bağlantısı yeterli oluyor ve telefona kablosuz klavye ile fare de bağlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, Linux on DeX ile kapsama alanını genişletti

Destekli telefonunuz ile gerçek masaüstü deneyimi elde etmenize imkan tanıyan altyapı özellikle Galaxy S10 ailesi için güzel görünüyor. İçlerindeki yeni nesil işlemcileri oldukça güçlü ve RAM miktarları yeterli olan telefonlar, oldukça akıcı bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Hemen hemen tam sürüm Ubuntu Linux çalıştıran altyapı, özellikle geliştiricilere hitap ediyor. Süreç hakkında daha detaylı bilgiler firmanın buradan ulaşabileceğiniz özel internet sitesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni akıllı saati