reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S9 DeX Pad

Samsung Galaxy S9’la birlikte tanıtılması beklenen DeX Pad’den ilk detaylar

Samsung‘un Galaxy S8 ailesiyle birlikte tanıttığı DeX isimli aksesuar, telefonları monitör bağlantısıyla fonksiyonel bir bilgisayar haline getiriyordu. İşte bunun yerini alacak aksesuar DeX Pad bugün kayıt altına alındı.

İlk bilgileri geçtiğimiz aylarda gelen DeX Pad, kısa süre önce Avrupa’da ticari marka olarak kayıtlandı. Yani artık geleceğine kesin gözüyle bakılan aksesuar, tahminler doğru çıkarsa Galaxy S9 ailesiyle beraber tanıtılacak. Tazelenen bilgiler ışığında yeni DeX ilk versiyondan farklı bir tasarıma sahip olacak. Bu noktada aksesuarı bir kablosuz şarj yüzeyi gibi hazırladığı söylenen Samsung, böylelikle daha kullanışlı bir yapıyı hedefliyor. Android 8.0 Oreo ile Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Galaxy Note 8’in ekranı DeX bağlantılarında dokunmatik bir touchpad olarak kullanılabiliyor. İşte bu yüzden daha düz bir gövde yapıyısına geçmek isteyen Samsung, telefonların klavye olarak kullanılmasının da önünü aralamak istiyor. 18:9 ekranlarıyla oldukça uzayan cihazlar, görünüşe bakılırsa mini bir klavye ile fare halinini alacak. Bu da yakın zamanda harici klavye ile fare taşıma ihtiyacını bitirecek.

Samsung Galaxy S9 DeX Pad

Samsung DeX (Mevcut versiyon)

DeX Pad, Samsung Galaxy S9 ailesinin en önemli aksesuarı olacak

Snapdragon 845 işlemcileriyle oldukça güçlü olacak Galaxy S9 ve Galaxy S9+, masaüstü deneyimi konusunda kullanıcıları pişman etmeyecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz firmalar şu an Snapdragon 835 temelli Windows 10 dizüstüler geliştiriyor ve bu yüzden daha güçlü işlemciyle DeX Pad’in geleceği “yazılım desteği” verilirse oldukça parlak görünüyor.