reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

samsung dex
samsung dex
samsung dex
samsung dex

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ı masaüstü bilgisayarlara dönüştüren aksesuar [Video]

30 Mart 2017

Samsung, 21 Nisan’da dünya genelinde satışa sunacağı Galaxy S8 ve Galaxy S8+’la birlikte telefonlarla uyumlu aksesuarları tanıttı.

Tanıtılan aksesuarlar arasında en göze çarpanı DeX isimli aksesuar oldu. Samsung tarafından geliştirilen bu aksesuar sayesinde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bilgisayara dönüşebiliyor. Kullanıcıların verimliliğini artırma ve birden fazla bilgisayar taşıma ihtiyacaını azaltma amacıyla geliştirildiği belirtilen dock istasyonunda HDMI ve iki adet USB 2.0 gibi bağlantı noktaları bulunuyor. Samsung DeX dock istasyonun çalışma prensibi ise oldukça kolay. İlk etapta kullanıcıların Galaxy S8 telefonlarını bağlamaları ve ardından HDMI üzerinden monitörlere bağlamaları gerekiyor. Bu işlemin ardından telefondaki arayüz monitöre aktarılıyor. Samsung DeX klavyelere ve farelere destek verip masaüstü kullanımına özel bir arayü tercih edildiği için kullanıcılara kolay bir kullanım vadediyor. Microsoft Office ve Adobe Acrobat Reader gibi yazılımları, özel bir kullanıcı arayüzüyle de kullanmak mümkün.


Kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarda olduğu gibi Samsung DeX istasyon yardımıyla dosya düzenleyebiliyor, internette gezinebiliyor veya video izleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Soğutma fanı yardımıyla telefonların aşırı ısınmasının da önüne geçiliyor. Hızlı şarj teknolojisiyle bu teknolojiye destek veren Samsung telefonlar hızlı şarj edilebiliyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile uyumlu çalışan aksesuar önümüzdeki ayın sonunda yaklaşık 150 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO