reklamı kapat

POPÜLER

Jodie Foster

Jodie Foster’dan enteresan süper kahraman filmleri açıklaması

Eğer sinemaya sık sık giden bir izleyiciyseniz son yıllarda süper kahraman filmlerinin sayısının giderek arttığını fark etmişsinizdir. Seyircilerin büyük ilgi gösterdiği bu hikayeler kimi zaman çok beğeniliyor, kimi zaman da çok eleştiriliyor. İki kez Oscar Ödülü’ne layık görülen Jodie Foster ise bu gidişattan hiç memnun değil!

Bizim oyuncu yönüne aşina olduğumuz Jodie Foster yönetmen olarak kamera arkasına geçmesiyle de tanınıyor. Ünlü isim yakın zamanda Money Monster filminin yönetmenliğini üstlendi. Son olarak da Black Mirror‘ın dördüncü sezonunda yer alan Arkangel için kamera arkasına geçti. Yönetmenlik konusunda giderek daha tecrübeli bir hale gelen oyuncu süper kahraman filmlerinin sinemayı derinden yaraladığını düşünüyor. Bu düşüncesini de şu sözlerle dile getiriyor:

“Sinemaya gitmek eğlence parkına gitmek gibi bir şeye dönüştü. Film stüdyoları izleyicilerin dikkatini çekebilmek ve para kazandırabilmek için kötü hikayeler çekip duruyor. Anlık olarak iyi bir geri dönüş alsalar da, genel olarak sinemayı yaralıyorlar. Onların bu tavrı Amerika’daki ve dünyadaki sinema izleyicisinin alışkanlıklarını değiştiriyor. Sırf bu yüzden 200 milyon dolar bütçeli süper kahraman filmlerinden çekmek istemiyorum.”

Yakın gelecekte izleyicilerin çizgi roman uyarlamalarına doyacağını tahmin etmek zor değil. Fakat o gün gelene kadar süper kahraman filmleri seyretmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

İlgili video