reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Oscar

Süper kahraman filmlerine Oscar kazandıracak değişiklik

Senelerdir değişmeyen bir gerçek var, söz konusu Oscar Ödülleri ise süper kahraman filmleri adaylık dahi elde etmekte zorlanıyor. Bu alandaki en büyük başarıyı Joker’e hayat veren Heath Ledger elde etmiş ve en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazanmıştı. Akademi’nin yeni kararıyla birlikte bu günler geride kalıyor.

Advertisement

Bildiğiniz gibi Oscar Ödülleri genellikle gişe canavarı kabul edilen filmler için büyük bir hayal kırıklığı oluyor. En iyi film kategorisinde sanatsal yanı ağır basan filmler öne çıkıyor. Bu yüzden çizgi roman uyarlamaları bir türlü adaylık elde edemiyor. En iyi uyarlama senaryo, en iyi görsel efekt veya en iyi saç ve makyaj kategorisinden öteye geçmekte zorlanıyorlar. Oyuncuların süper kahraman filmlerindeki performansları da görmezden geliniyor diyebiliriz. Heath Ledger istisnası dışında…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oscar Ödülleri’ndeki bu durum eklenen yeni kategoriyle birlikte değiştiriliyor. En iyi popüler film olarak adlandırılan kategoride Hollywood filmlerinin ödül kazanmasının önü açılıyor. Bu kararın yararını görecek filmler ise kesinlikle çizgi roman uyarlamaları olacak gibi görünüyor. Açıklanan ilk detaylara bakılırsa en iyi popüler film kategorisi 91. Oscar Ödülleri‘nden itibaren karşımıza çıkacak. Fakat bu kategoride aday olabilmek için ne gibi zorunluluklar olacağı belli değil. Bu yeni kategoriyle birlikte törenin süresinin üç saate ulaşacağı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Infinity War’dan silinen Vision ve Scarlet Witch sahnesi