reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther

Black Panther Oscar Ödülleri’nde Marvel’a bir ilki yaşattı

Marvel stüdyoları gişede büyük başarı elde eden Black Panther ile Oscar Ödülleri’nde bir ilke imza attı. Böylece çizgi roman uyarlamalarının önü açılmış oldu.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene vizyona giren Black Panther beklenmedik bir başarı öyküsüne dönüştü. Ryan Coogler tarafından yönetilen film hızla Marvel stüdyolarının en çok izlenen filmlerinden birine dönüştü. Bunun en büyük nedeni ise filmin Afrika kültürünü oldukça başarılı bir şekilde elde alması oldu. Bu sayede film Amerika başta olmak üzere Afrika ülkelerinde tekrar tekrar izlendi. Toplam gişe hasılatının 1,346 milyar dolara ulaşması uzun sürmedi.

Ardından Black Panther başarısını ödül sezonuna taşıdı. Normalde çizgi roman filmlerinin görmezden gelindiği bu alanda neredeyse her prestijli ödülde adaylık elde etmeyi başardı. Bu başarının son aşaması ise Oscar Ödülleri oldu. Black Panther’in en iyi film kategorisinde adaylık kazanması büyük şaşkınlıkla karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merakla beklenen 91. Oscar Ödülleri sonunda sahiplerini buldu. Black Panther da bu geceden eli boş dönmedi. Film en iyi film Oscar’ını kazanamadı. Fakat en iyi müzik, en iyi kostüm tasarımı ve en iyi prodüksiyon tasarımı kategorilerinin galibi oldu. Böylece Marvel stüdyolarının Oscar kazanan ilk filmi olma unvanını ele geçirdi.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı