reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther Wakanda

Marvel Black Panther’in memleketi Wakanda’yı nasıl yarattı? [Video]

Marvel stüdyolarının son yıllardaki en başarılı işlerinden biri olan Black Panther yeni bir videoyla karşımıza çıkıyor. Paylaşılan bu görüntülerde hayali bir ülke olan Wakanda’nın nasıl yaratıldığı gözler önüne seriliyor.

Advertisement

Her ne kadar bizler Avengers Infinity War ve Avengers Endgame‘e odaklanmış olsak da, Amerika ve Afrika’da Black Panther rüzgarı esiyordu. Marvel’ın sevilen bu kahramanı Infinity War’dan hemen önce beyaz perdeye taşındı. Çizgi romanlardaki hikayeyi Afrika kültürüyle başarılı bir şekilde harmanlayarak adından söz ettirmeyi başardı. Öyle ki Amerika sınırları içinde elde ettiği gişe hasılatıyla Avengers Infinity War’u geride bıraktı. Marvel adına önemli bir rekora imza attı. Chadwick Boseman’ın rol aldığı filmin başarısı bununla da sınırlı kalmadı. Black Panther ödül sezonuna da oldukça iddialı bir şekilde girdi. Altın Küre ve Eleştirmenler Derneği Ödülleri gibi prestijli platformlardan sayısız adaylık elde etti. Kısacası Black Panther, Marvel’a farklı alanlarda da başarı kazandıracak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Filmin en çok konuşulan yanlarından biri Wakanda ülkesi, yaratılan dil ve kültür olmuştu. Öyle ki bir kısmı görsel efektler yardımıyla oluşturulan bu görsellik fazlasıyla beğenildi. Marvel stüdyoları da paylaştığı kamera arkası görüntüleriyle Wakanda’nın nasıl yaratıldığını gözler önüne seriyor. Ekip genel olarak varolan Afrika kültüründen ve tarihten yararlandıklarını ifade ediyor. Eğer Afrika kendi kaynaklarını kullanabilseydi nasıl olurdu sorusuna yanıt aradıklarını anlatıyor. Wakanda’nın oluşumunu gözler önüne seren videoyu haberimizin girişinde bulup seyredebilirsiniz.