reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther

Marvel’ın kıyısından döndüğü büyük Black Panther hatası

Avengers Infinity War‘un dışında Marvel’ın büyük başarı elde etmesinin önemli sebeplerinden biri de Black Panther oldu. Film özellikle Amerika’da çok beğenildi ve fazlasıyla konuşuldu. Fakat stüdyonun bu filmde büyük bir hatanın kıyısından döndüğü ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Black Panther Marvel’ın son yıllardaki en başarılı işleri arasında yer alıyor. Hedef aldığı kitleye tamamen hitap edebilmesi, Marvel’ın hatasız bir iş çıkartması projenin çok sevilmesine neden oldu. Bunun en önemli nedenlerinden biri de Wakanda gibi gerçekte varolmayan bir ülkenin fazlasıyla gerçekçi hissettirmesiydi. Bunu sağlayan faktörlerden biri de şüphesiz ki Wakanda aksanı oldu. Fakat Marvel’ın başta ayrı bir aksan üzerine çalışmak yerine direkt İngiliz aksanına yöneldiği ortaya çıktı. Durumu filmin başrol oyuncusu olan Chadwick Boseman The Hollywood Reporter’a şu sözlerle açıkladı:

“Farklı bir aksanın izleyicilerin karakterleri kabullenmesini zorlaştırabileceğini düşünüyorlardı. Ben de tam tersine inanıyordum. İngiliz aksanıyla konuşup evime geri dönmenin garip olacağını hissettim. Benim açımdan oyunbozan olabilecek bir durumdu. O yüzden bunun çok önemli olduğunu, insanları rahatlatmak adına bu tarz detaylardan taviz vermememiz gerektiğini ifade ettim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Chadwick Boseman’ın argümanı Marvel‘ı ikna etmeyi başarmış. Pek çok noktada çok başarılı bulduğumuz Black Panther’da kahramanların İngiliz aksanıyla konuşması fazlasıyla göze batacak bir hata olurdu.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları