reklamı kapat

POPÜLER

black panther iron man

Iron Man 2’nin gizli kalan Black Panther bağlantısı

13 Şubat 2018

Black Panther‘ın izleyici karşısına çıkmasına kısa bir süre kala kahramanımıza dair yeni bir detay ortaya çıktı. Iron Man 2‘de gizlenen bu ufak detay Marvel sevenlerin heyecanlanmasına neden oldu.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Iron Man 2’nin sonunda Nick Fury ve Tony Stark bir araya geliyordu. Böylece Tony, Black Widow’un SHIELD bağlantısını keşfediyordu. SHIELD onu Avengers’a dahil etmek istiyor fakat Stark’ın karakterinin buna uygun olmadığı dile getiriliyordu. Tam bu sahnede Tony’nin arkasında kocaman bir harita yer alıyor. Burada SHIELD‘ın takip ettiği dünyanın dört bir yanından farklı noktalar görülüyor. Örneğin Thor’un çekicinin düştüğü yer veya Captain America’nın bulunduğu nokta gibi… Gözlemlenen noktalardan biri ise Black Panther’in memleketi Wakanda!

Black Panther filminin vizyona girmesinden sekiz sene önce Iron Man 2’ye eklenen bu detay Marvel’ın ne kadar ilerisini net bir şekilde planladığını ortaya koyuyor. İçine kapanık bir imaj veren Wakanda’nın neden SHIELD tarafından gözlemlendiğini ise bilmiyoruz. Black Panther’dan öncesini konu eden çizgi romanlarda T’Challa‘nın Kongo sınırında bir rehine olayına yardımcı olduğu görülüyordu. Burada yaşanan karmaşa SHIELD’ın dikkatini çekmiş olabilir. Ancak net bir şey söylemek zor görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Unutmadan hatırlatalım, Black Panther’in maceraları 16 Şubat‘tan itibaren beyaz perdedeki yerini alacak. Filmin fragmanını da hemen aşağıda görebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

YORUMLAR