reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar I-pace

Tesla’dan önce Türkiye’ye giriş yapacak elektrikli Jaguar I-Pace için geri sayım zamanı [Video]

Resmi tanıtım etkinliğine üç haftadan daha az bir zaman kalan Jaguar I-Pace, önümüzdeki yaz aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

2016 yılında konsept bir otomobil olarak başlayan macerasını, önümüzdeki aydan itibaren seri üretime hazır haliyle gerçeğe dönüştürmeye hazırlanan Jaguar I-Pace, Türkiye için de önemli bir adım olacak. Önümüzdeki temmuz ayından itibaren ülkemizde satışlarının başlayacağının duyurulmasıyla birlikte ilk premium elektrikli araçlardan birisi olacak olan model, 1 Mart Perşembe günü düzenlenecek global bir etkinlikle tanıtılacak. Türkiye saati ile 21:00‘da gerçekleştirilecek olan tanıtım sürecine kadar, zorlu test koşullarından başarıyla geçerek son halini alan Jaguar I-Pace günlük kullanımın yanı sıra uzun yol ihtiyaçlarına da cevap verebilecek.

Jaguar I-pace

Sürüş dinamikleriyle ilgili geliştirme sürecinin -40 derece gibi ekstrem koşullarda İsveç’te gerçekleştirildiği I-Pace’in en önemli özelliklerinden birisi hızlı şarj teknolojisi olacak. 100 kW‘lık elektrik kaynağı kullanılarak, 45 dakikadan daha kısa bir sürede yüzde 80 seviyesine kadar batarya dolum oranın yakalanabildiği I-Pace, maksimumda 500 kilometrelik menzil değerine sahip olacak. Konsept versiyonunda 400 beygir güç, 700 Nm tork ve 4,5 saniyenin altında 0-100 değerleriyle karşımıza çıkan aracın, seri üretime hazır versiyonda bu teknik değerleri birebir şekilde korumasını bekliyoruz. Vergiler hariç 410.000 TL gibi bir fiyatla ülkemizde satışa sunulabileceği söylenen Jaguar I-Pace’in kullanıcılarla buluşacağı ilk etkinlik Cenevre Otomobil Fuarı olacak. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.