reklamı kapat

POPÜLER

2021 Jaguar F-Pace SVR

2021 Jaguar F-Pace SVR; ailenin zirvesi de makyajla yola devam ediyor

Yeni model yılıyla birlikte ufak ama deneyime etki eden yenilikleri getiren 2021 Jaguar F-Pace SVR, kısa süre içerisinde yollarda olacak.

Yaz döneminden itibaren ürün gamındaki modelleri 2021 model yılıyla makyaj operasyonlarına alan Jaguar cephesindeki hareketlilik yılın son günlerine kadar devam etti. 2020’yi geride bırakmaya hazırlandığımız dönemde resmi kaynaklardan duyurusu gerçekleştirilen 2021 Jaguar F-Pace SVR, makyajlanan dinamiklerin performans bazındaki zirvesini temsil etmeye devam ediyor. Standart F-Pace’in makyaj kapsamında aldığı modern dokunuşların nabız yükseltici şekilde yeniden yorumlandığı SVR rozeti, bir öncekine göre ufak da olsa rakamsal iyileştirmeleri de getiriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Jaguar F-Pace SVR teknik özellikleri

F-Pace SVR’ın kaputunun altında önceki versiyondan da bildiğimiz 5.0 litrelik süperşarj destekli V8 makineyi görmeye devam edeceğiz. Bu motora yapılan ufak dokunuşlarla aracın yeni limitleri yaklaşık 545 beygir güç ve 700 Nm tork dolaylarında gezinecek. Burada tork bazında 20 birimlik bir artışın öne çıktığını söylemek mümkün. ZF imzalı sekiz kademeli otomatik şanzımanla kombin edilen bu motorun gücü standart olarak dört tekerlekten çekişli altyapı üzerinden yere aktarılacak. Her şey bir araya geldiğinde de F-Pace SVR’ın 0’dan 100’e hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlayabildiği başarılı bir performans dinamiği ortaya çıkıyor. Modelin erişebileceği maksimum sürat değeri ise 286 km/s olarak teknik tabloya yansıyor. Tüm rakamsal değişimlerle birlikte aracın sürüş modları, direksiyon-gaz tepkisi, süspansiyon ve elektronik desteklerinde de daha iyi bir deneyim için optimizasyonlar yapıldığını da belirtmeden geçmeyelim. Dış tarafında LED ışıklandırma grubu, kokpit bölümünde ise 12,3 inçlik sürücü ve 11,4 inçlik yeni ekranları beraberinde getirecek olan F-Pace SVR önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde kullanıcılarla buluşacak.

İlginizi çekebilir

Mercedes CLA 35