reklamı kapat

POPÜLER

F-Pace SVR

Dünyanın en hızlı SUV’u rozetine Jaguar tabanlı yeni aday!

Jaguar’ın popüler geliştiricilerinden Lister Cars imzasıyla ilk ipuçları paylaşılan projenin merkezinde F-Pace SVR yer alacak.

Lamborghini Urus’ın ardından ilk kez özel yapım Nissan Qashqai tarafından elde edilmek üzere çabalanan “dünyanın en hızlı SUV” rozeti için yeni bir adayımız var. İngiltere merkezli Severn Valley Motorsport ekibinin modifikasyonlarla birlikte 2.000 beygire getirerek, 382,38 km/s‘lik hız değerine ulaşmasıyla artan limitleri daha daha yukarı çekme iddiasına sahip yeni ekipse Lister Cars. Jaguar modellerine üzerine gerçekleştirdiği modifikasyonlardan tanıdığımız ekip, mart ayında tanıtımı gerçekleştirilen F-Pace SVR’ı merkezine almış durumda. Şimdilik ipucu niteliğinde detayları paylaşılan araca olan güvense en üst seviyede.

F-Pace SVR

Teknik iddialar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Şimşek” adıyla tanıtılması beklenen versiyonla ilgili henüz teknik veri paylaşmayan Lister, şimdilik yerel basının ortaya attığı rakamları yalanlamış durumda da değil. Gelen ilk bilgilere göre Jaguar fabrikasından 550 beygir güçle çıkan F-Pace SVR’ı 670 beygire yükselttiği söylenen ekibin resmi veriyi geride bırakması adına 306 km/s’in üzerine çıkması gerekiyor. Bu aşamada Urus‘un 650 PS güce sahip olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Önümüzdeki günlerde detaylanmasını beklediğimiz bu iddiayla ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Jaguar F-Pace SVR tanıtım videosu