reklamı kapat

POPÜLER

Black Panther Twitter Marvel

Black Panther’dan benzersiz sosyal medya rekoru

Marvel’ın Avengers Infinity War öncesinde rekorları alt üst eden işi Black Panther benzersiz bir başarıya imza attı. Şubat ayında vizyona girdiği günden bu yana sosyal medyada en fazla konuşulan film oldu. Üstelik bu rekor sadece kısıtlı bir zaman dilimini kapsamıyor. Aksine Marvel’ın son bombasını Twitter tarihinin en çok konuşulan filmi yapıyor!

Başrolünde Chadwick Boseman’ın yer aldığı Black Panther geçtiğimiz ay izleyici karşısına çıktı. O zamandan beri de gişede rüzgar gibi esiyor. Altı hafta geçmesine rağmen zirveyi kimselere kaptırmıyor. Öyle ki kısa bir sürede 1 milyar dolar sınırını aşıp Marvel’ın en çok kazandıran filmleri arasına girmeyi başardı. Fakat görünen o ki bu da Wakanda kralı için yeterli olmamış!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter tarihinde bir ilk

The Hollywood Reporter’ın haberine bakılırsa Black Panther’in başarısı beyaz perdeyle sınırlı kalmadı. Twitter’da filmle bağlantılı atılan tweet sayısı 35 milyon sınırını aştı. Şimdiye kadar hiçbir yapım Twitter kullanıcılarının bu denli ilgisini çekmeyi başaramamıştı. Paylaşılan detaylara bakılırsa en fazla tweet atan ülkeler arasında Amerika, İngilere ve Tayland yer alıyor. Bu da filmin sadece tek bir ülkede ilgi odağı olmadığını gözler önüne seriyor.

Ryan Coogler’ın yönettiği Black Panther, Avengers Infinity War vizyona girene kadar daha ne rekorlar kıracak, merakla bekliyoruz.

İlgili video

Black Panther fragmanı