reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Black Panther

Marvel’ın son anda değiştirdiği Black Panther finali

Marvel stüdyolarına gişede inanılmaz bir başarı kazandıran Black Panther filminin finali izlediğimizden çok farklı olabilirdi. Ekibin çektikleri finalden son anda vazgeçtiği belli oldu.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War öncesi vizyona giren Black Panther uzun süre gündemi meşgul etti. Film kültürü ve karakterleri ele alış biçimiyle büyük beğeni topladı. Öyle ki Marvel bu orijin hikayesi sayesinde prestijli ödüllerde adaylık elde ediyor. Fakat görünen o ki filmin orijinal finali çok başkaymış! Durumu Black Panther editörlerinden Michael Shawver açıkladı.

“Yeniden çekimlerde Ryan Coogler yeni bir final çekmek istedi. Aslında çektiğimiz sahnede Killmonger’ın son sözleri farklıydı. Gün batımına bakıp ‘Çok güzel ama peki bu güzelliği göremeyen diğer insanlar için ne yapmayı planlıyorsun?’ diye soruyordu. Çok güzel ve güçlü bir sahneydi. Fakat ana kahramanımız T’Challa. Yaşadığı serüvenin ardından yapması gerekenleri filmin kötüsünün ağzından duymaması gerekiyor. Çünkü Killmonger ona direkt olarak ne yapması gerektiğini söylüyordu. Üstüne Michael B. Jordan bu sahneye hayat verirken şahane bir performans sergiledi. Karakteri öyle bir şekilde canlandırdı ki ölüm sahnesini izlemek daha zor bir hal aldı. İzleyici olarak filmin kötüsünün ölmesini istemediğiniz bir yere geliyordunuz. Biz de bunu istemedik çünkü karakterin özüne uymuyordu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görünen o ki Black Panther ekibi final konusunda son dakikada da olsa doğru kararı vermiş. Böylece ortaya süper kahraman filmlerine yakışır bir final çıkmış.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman