reklamı kapat

POPÜLER

black panther

Marvel’a göre Black Panther filminin en önemli repliği

Marvel stüdyolarının en başarılı filmlerinden birine dönüşen Black Panther pek çok mesaj içeriyordu. Fakat bunlardan en önemlisi finaldeki repliklerden birine gizlenmişti.

Black Panther’in hikayesi aslında siyahilerin özgürlük mücadelesine kadar dayanan derin bir alt metne sahip. Film verdiği mesaj ve bunu kusursuz bir şekilde iletebilmesi sayeside Marvel stüdyolarının en çok izlenen işlerinden biri oldu. Fakat tüm filmin hikayesinin kurulu olduğu bir replik olduğu ortaya çıktı. Hatırlarsanız filmin final sahnesinde Killmonger ölmek üzereyken T’Challa “Seni iyileştirebilirim” diyordu. Onun yanıtı ise “Neden? Beni iyileştirip hapsedebilesin diye mi? Beni atalarımın öldüğü okyanusa gömün. Çünkü onlar esarettense ölümü tercih etmişti.” diye yanıt veriyordu. İşte bu sözlerin tüm filmin temelini oluşturduğu ortaya çıktı. Kevin Feige bu cümlelerin önemini şu sözlerle özetledi:

“Black Panther’in final sahnesindeki o replik daha senaryonun ilk versiyonunda yer alıyordu. Şimdiye kadar okuduğum en iyi repliklerden biriydi. Gelecekte filmde çok fazla değişiklik yapacağımızı biliyorduk. Fakat bu cümleye asla dokunmama kararı aldık. Ryan Coogler ise bunun kesilmesini isteyeceğimizi zannettiğini söyledi. Aksine hikayenin bu cümleler etrafında şekillenmesini istedik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kevin Feige’nin bu sözleri Black Panther filminin neden büyük bir başarıya dönüştüğünü gözler önüne seriyor. Hikayeyi doğru mesajın etrafına kurmuş olmaları izleyicilerin takdirini kazanmayı başardı.

İlginizi çekebilir

Yeni Avengers Endgame tanıtımı