reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4 Black Panther

Black Panther etrafında şekillenen Avengers 4 teorisi

Avengers 4‘ün vizyona gireceği günü beklerken kahramanlarımızın Thanos‘u nasıl alt edebileceğine dair yeni teorile gelmeye devam ediyor. Bunlardan sonuncusu ise Black Panther‘a odaklanıyor.

Marvel Sinematik Evreni‘ni yakından takip ediyorsanız biliyorsunuz ki Black Panther aslında kişiden kişiye geçen bir unvan. Babası öldürülen T’Challa bu unvanın son sahibi olmuştu. Kahramanlarımız üstün güçlerini Wakanda‘da yetişen kalp şeklindeki bir bitkiden alıyor. Hatta aynı bitkinin Killmonger üzerinde kullanılmasına ve onun da bu güçlere kavuşmasına şahit olmuştuk. Yeni Avengers 4 teorisi de yeni bir Black Panther olacağını iddia ediyor.

Bildiğiniz gibi Wakanda’da en öne çıkan karakterlerden biri T’Challa’nın kız kardeşi Shuri olmuştu. Kimileri onun yeni Iron Man adayı olduğuna inanıyor. Teori ise soyundan ve yeteneklerinden dolayı Shuri’nin Black Panther olmak üzere harekete geçeceğini söylüyor. Ritüel gereğince kalp şeklindeki bitkiyi içecek ve ölülerin dünyasına gidecek. Babasının yanında kardeşini göremeyince onun aslında gerçekten ölmediğini, sadece gerçeklikten silindiğini anlayacak. Geri döndüğünde ise bu durumu Avengers‘a anlatıp Sonsuzluk Taşları‘nı ele geçirmek üzere harekete geçecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası bu teorinin tek bir açık noktası bulunuyor. O da Killmonger’in Wakanda’daki kalp şeklindeki bitkilerin tamamını ortadan kaldırmış olması. Fakat Shuri gibi zeki birinin bu problemi çözmesi fazlasıyla mümkün.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları