reklamı kapat

POPÜLER

black widow

Solo Black Widow filmiyle ilgili dikkat çeken söylenti

Marvel‘ın yakın gelecekte solo Black Widow filmiyle izleyici karşısına çıkacağını biliyoruz. Ortaya atılan son iddialar ise filmin hangi dönemde geçeceği hakkında fikir veriyor. Üstelik senaryo noktasında enteresan detaylar içeriyor.

Avengers Infinity War‘un finalinde hayatta kaldığını gördüğümüz Black Widow, Avengers 4‘ten sonra da MCU macerasına devam edecek mi, henüz bilmiyoruz. Fakat son söylentiler Avengers 4’te Natasha Romanoff’un yaşabileceği her şeyi önemsiz kılıyor. Çünkü filmin günümüzde değil, geçmişte geçeceği söyleniyor.

MCUCosmic’in iddialarına bakılırsa Black Widow filmi tam olarak 1999‘da geçecek. Bunun sebebi ise 31 Aralık 1999’dan 1 Ocak 2000’e olan geçişte yaşanan Y2K hatası. Dijital sistemleri etkileyen Y2K hatası o dönemde fazlasıyla konuşulmuştu. Filmin bir şekilde bu hatayı da ele alacağı söyleniyor. Bu noktada Natasha Romanoff‘un 1984 doğumlu olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Bu da Black Widow’un o dönemde 16 yaşında olacağı anlamına geliyor. Natasha’nın bu dönemde henüz SHIELD ile tanışmadığı, Red Room ile birlikte olacağını söylemek çok da yanlış olmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öte yandan tüm senaryo Y2K hatası etrafında mı şekillenecek, yoksa bu senaryonun ufak bir kısmını mı oluşturacak, henüz bilmiyoruz. Buna rağmen filmin geçmişte geçme ihtimalini oldukça heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları