reklamı kapat

POPÜLER

Black Widow Scarlett Johansson

Avengers 4 yıldızı Scarlett Johansson’ın Black Widow kazancı

Son aylarda herkes Avengers 4 projesine odaklanmış olsa da, yakında bir de solo Black Widow filmi izleyeceğiz. Peki Scarlett Johansson bu filmden ne kadar kazanacak?

Aslına bakarsanız söz konusu oyuncuların kazancı olduğunda söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Scarlett Johansson ise son zamanlarda sık sık gündeme gelen isimler arasında yer alıyor. Bunun en büyük nedeni de solo Black Widow filmi. Daha önce Scarlett Johansson’ın kazancının kısmen gişe başarısına bağlı olduğu ifade edilmişti. Hatta Marvel’ın başarı konusunda çıtayı Wonder Woman filmiyle belirlediği ifade edilmişti.

Yeni söylentilerin kaynağı The Hollywood Reporter oldu. Son habere bakılırsa pek çok farklı kaynağın iddiasına göre Scarlett Johansson sadece solo Black Widow filminden 15 milyon dolar kazanç elde edecek. Daha önceki iddialar onun çok daha az kazanacağına işaret ediyordu. Scarlett Johansson’ın şimdiye kadar erkek rol arkadaşlarının kazandığından çok daha azıyla yetinmek zorunda kaldığı tahmin ediliyor. Örneğin Captain America: Winter Soldier’da başrollerden biriydi. Chris Evans bu filmden 15 milyon dolar gelir elde ederken, Johansson bu rakamın yanına bile yaklaşamamıştı. Üstelil normalde Marvel solo projeleri için yüksek meblağlar ödememeyi tercih ediyor. Robert Downey Jr’ın ilk Iron Man filminden 500 bin dolar kazandığı biliniyor. Elbette kazancı daha sonra ciddi oranda arttı. Chadwick Boseman, Black Panther‘den 2 milyon dolar kazandı. Brie Larson’ın Captain Marvel için 5 milyon dolar aldığı iddia ediliyor. Fakat bu geliri solo filmi haricinde altı filmde daha görüneceğinin garantisini vererek elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kısacası Hollywood’da kadın oyuncuların erkeklerle eşit kazanç sağlaması için yürütülen çalışmalardan Marvel da nasibini almış gibi görünüyor. Önce Brie Larson, ardından Scarlett Johansson erkek rol arkadaşlarından aşağı kalmayan kazançlarıyla öne çıkmaya başladı bile.

İlginizi çekebilir

Avengers Infinity War kamera arkası