reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom internet tarife paket

Türk Telekom’dan çok tartışılacak yeni internet tarifesi

2019 itibariyle AKN’nin kaldırılması kağıt üzerinde çok güzel bir gelişmeydi. Ancak biliyorsunuz işler hiç de beklenildiği gibi çıkmadı. Şimdi bir de Türk Telekom tarafından hazırlanan yeni bir tarife çıktı.

Türk Telekom tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) onayına gönderdiği tarife ile önemli bir gelişme ortaya çıktı. Sözcü’nün haberine göre satışı durdurulan AKN’li paketi kullanan aboneler 1 Nisan’a kadar mevcut hızlarında limitsiz olarak hizmet alacak ancak nisan ayından itibaren paketleri kotasında duran’a dönüştürülecek. Yani 2018 boyunca avantajlı fiyatla hizmet alan aboneler, 8 Mpbs’lik en düşük pakete yaklaşık 60 lira ödemek zorunda kalacak. Paketi bittiğinde ise eskiden olduğu gibi hızı yavaşlatılmayacak, interneti tamamen kesilecek. Bu durumda ek paket önerilecek olan abone eğer bunu kabul etmezse en az 90 lirayı gözden çıkararak 44 Mpbs’lik pakete geçmek zorunda kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk Telekom tarifesi çok tepki çekiyor

Konu hakkında konuşan Bilişim Sektörü İşadamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Başkanı Dağhan Uzgur, AKN uygulamasına son vermenin amacının internet hızının yavaşlatılmaması olduğunu hatırlatarak,  “Biz bu yola internet hızı düşmesin, Türk gençliği en hızlı şekilde, ucuz ve kotasız şekilde internet kullanabilsinler diye çıktık ama geldiğimiz noktada daha önce kotası bittiği için internet hızı düşen ama erişimi kesilmeyen abonenin artık interneti tamamen kesilecek” diyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın dikkat çeken yeni reklam filmi