reklamı kapat

POPÜLER

SSC Tuatara hiper otomobil

Tam 1.750 beygir yola çıktı; SSC Tuatara’yı yolda gösteren ilk video [İzle]

Hem tasarımı hem de gücüyle nefes kesen hiper otomobil modellerinden SSC Tuatara için güzel bir video yayımlandı. Bu video ile araç hareket halinde görülüyor.

2011 yılında bir konsept üzerinden gösterimi yapılan Tuatara modelini 2019 yılıyla birlikte rekabete hazır hale getiren SSC, gerçekten son yıllardaki en ilginç araç için gün sayıyor. Yeni yayımlanan yukarıdaki video ise bu hiper araç için heyecanı oldukça artırıyor. Belki de ilk defa yolda giderken görünen kışkırtıcı tasarıma sahip SSC Tuatara, bu kısa videoda bile kendisine hayran bırakmayı biliyor. Özellikle çapraz açılardan inanılmaz duran otomobil, twin-turbo destekli 5,9 litrelik V8 motor üzerine kuruluyor. Bu motor ile araç 91 oktanlık yakıtla 1.350 beygir, ethanol kullanıldığı zaman ise tam 1.750 beygir güç üretebiliyor. 7 ileri robotize manuel şanzımanla gelen aracın, saatte 483 kilometre hıza çıkış yapabileceği söyleniyor. Toplamda sadece 100 adet üretilecek olan SSC Tuatara, 1.247 kilogramlık toplam ağırlık seviyesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
SSC Tuatara hiper otomobil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SSC Tuatara hakkında bilinmesi gereken diğer teknik özellikler

Tamamı karbon fiberden üretilmiş olan bir gövde paneliyle karşımıza çıkan Tuatara, iddialı ağırlık değerini buna borçlu. Aerodinamik kriterler baz alınarak tasarlanan yapısıyla birlikte 0,27 gibi dikkat çeken sürtünme katsayısına sahip olan otomobil, bu sayede rakiplerinin bir adım ilerisine geçmeyi başarıyor. Gövdesine baktığımızda 4.429 milimetre uzunluğunda ve 1.991 milimetre genişliğinde ve 1.092 milimetre yüksekliğinde olan Tuatara, beyaz rengiyle ağızları açık bırakan nadir otomobiller arasında yer alıyor. Araç satın alanlara yıl sonunda teslim ediliyor.