reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon GO

Oyunu bırakanları döndürecek Pokemon GO özelliği yayında

2018’in en çok kazandıran oyunlarından biri olan Pokemon GO, günlük görev sistemiyle pek çok eski oyuncuyu oyuna döndürmeyi başarmıştı. Şimdi ise uzun zamandır beklenen özellik geldi.

Niantic Labs’ın kısa sürede başarıya ulaşan oyunu Pokemon GO, bugüne kadar ki en yüksek gelirini 2018’de elde etmesiyle özellikle oyunu bırakanları şaşırtıyor. Gerçek hayatla mobil oyunu birleştiren yapımda, etrafta dolaşarak pokemonları yakalıyor ve PokeDeX’i geliştiriyoruz. Bir süre sonra bundan sıkılan oyuncular 2016’daki yoğun döneme rağmen oyunu bırakmıştı. Daha sonra görev sisteminin gelmesi ile yeniden oyuna dönen oyuncular için hala bir eksik vardı. Hatta genel olarak 2016’dan bu yana oyunda olmadığına inanamadığımız büyük bir eksik: Oyuncular arası pokemon savaşları.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pokemon GO PvP güncellemesi geldi

Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular artık kendi aralarında yakaladıkları pokemonları dövüştürebilecek. 10 level ve üstü oyuncuların dahil olabileceği PvP savaşlarında daha dengeli savaşlar olabilmesi için CP’lerin limitleneceği de açıklandı. Oyunu güncelleyerek elde edebileceğiniz özellikte savaşı başlatmak için diğer oyuncunun QR kodunu okutmanız gerekiyor. Ancak Ultra ve Best Friend statüsünde olduğunuz bir arkadaşınız varsa onunla uzaktan da savaşabiliyorsunuz.

Savaşlar sonunda hem kazanana hem de kaybedene çeşitli ödüller veriliyor. Bunlardan biri de bu aralar bulması hayli zor olan ve 4. nesil evrim için gerekli olan Sinnoh taşı. Ancak günde sadece 3 savaştan ödül alınabileceği kaydedilmiş. NPC’lerle savaşın da olacağı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir

Nintendo Switch için çıkan Pokemon: Let’s Go oyununun tanıtımı