reklamı kapat

POPÜLER

Pokemon Go’ya HoloLens yolu göründü

Pokemon Go‘nun indirmeye sunulmasının üzerinden kısa bir süre geçti hatta birçok ülkede henüz resmi olarak mağazadan bu oyunu indirmek mümkün değil. Ancak bu durum Pokemon tutkunlarını etkilemiyor ve oyuna erişim sağlamayı başaran milyonlarca oyuncu sokaklarda, sahilde, ormanda, kısaca her yerde pokemon avlamak için elinden geleni yapıyor. Kısa sürede çılgınlığa dönüşen oyun, yalnızca telefonlarımızda kalmakla yetinmeyecek gibi görünüyor.

Daha önce Ingress adı verilen ve belirli bölgeleri hack’leyerek güçlenebildiğimiz yine artırılmış gerçeklik tabanlı bir oyun geliştiren Niantic Labs‘ın bu yeni oyunu kısa sürede Ingress’in yakaladığı başarının kat kat ötesine geçti. Hal böyle olunca şirket daha fazla cihazda oyunun oynanabilmesi için kolları sıvadı. Şirket CEO’su John Hanke, oyunun artırılmış gerçeklik cihazlarında oldukça keyifli olabileceğini belirtti. Piyasada artırılmış gerçeklik cihazı dendiğinde akla ilk gelen ismin HoloLens olduğunu düşünürsek oyunun bu platforma gelmemesi için hiçbir sebep bulunmuyor. HoloLens‘in şu anda yalnızca geliştirici sürümünün bulunduğu ve fiyatının da yüksek olduğu bir gerçek fakat yine de bu gözlükle Pokemon Go oynama fikrinin heyecan verici olduğunu söyleyebiliriz.

HoloLens desteğinin yanı sıra oyuna yakında gelecek olan yeni bir özellik de ortaya çıktı. Buna göre ileride oyuncular birbirleriyle pokemon takas edebilecek. Böylece birden fazla aynı Pokemon’a sahip kişiler veya ihtiyaç duymadığı pokemonları yakalayanlar bunları arkadaşlarının pokemonlarıyla değiştirilebilecek. Bu özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

İLGİLİ HABERLER