reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft Earth

Minecraft Earth için nihayet dedirten Android adımı

Minecraft’ın mobil cihazlar için geliştirilen AR oyunu Minecraft Earth nihayet beta versiyonu için Android kullanıcılarını eğlencenin bir parçası olmaya davet ediyor.

Pokemon GO’nun arkasına aldığı rüzgara kapılan popüler serilerden Minecraft’in mobil oyunu Minecraft Earth, nihayet iOS kullanıcılarının yanı sıra Android kullanıcılarının da beta için kayıtlarını almaya başladı. Resmi sitesi üzerinden yapılabilen kayıtlarda ihtiyacınız olan tek şey artırılmış gerçeklik uyumlu bir akıllı telefon. Bu da oyunu Android 7 ve üzeri bir cihazda kullanabileceğiniz anlamına geliyor. iPhone için de bunun iOS 10 ve üzeri olduğunu ekleyelim. Microsoft ya da Xbox Live hesabınızla giriş yapabileceğiniz kapalı betanın ayrıca bir de kozmetik sürprizi bulunuyor. Kısa süreliğine Earth ve Bedrock için kozmetik hediye ediliyor. Android kullanıcıları buradan kapalı beta için kayıt olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minecraft Earth ile dünyayı “değiştir”

Mojang ve Microsoft’un birlikte geliştirdiği oyun yazının başında da belirttiğimiz gibi Pokemon GO mantığında işliyor. Oyuncular ellerinde telefon gezerken etraftan materyaller toplayabiliyor ve arkadaşlarıyla devasa yapılar inşa edebiliyor. Microsoft’un amacı ise dünyayı Minecraft’ın bloklarıyla kaplamak! Oyunun beta versiyonu ise bir parça sınırlı. Şimdilik kaynakları toplayıp bir şeyler üretebiliyorsunuz. Microsoft ise yakında macera modu eklemeyi planlıyor. Bu modda oyuncular belli başlı alanlarda diğer oyuncularla beraber etkileşime girebiliyor.

Oyuncuların birlikte devasa yapılar oluşturup beraber çalışabileceği Minecraft Earth, Pokemon GO’nun ilk çıktığı dönemdeki insanlar arası iletişim ve etkileşimi bir seviye daha yukarı taşımaya hazırlanıyor. Halihazırda oyun içinde inanılmaz çalışmalar gördüğümüz düşünülünce; gerçek dünya üzerinde hayal gücünü kullanacak olan sayısız oyuncunun neler yapabileceğini merak ediyoruz. Oyunun tanıtım fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz. Beta kayıtlarından sonra önümüzdeki hafta oyunun Android kullanıcılarına kapalı beta için açılması bekleniyor.

İlgili video

Oyunun tanıtımı