reklamı kapat

POPÜLER

Westworld 3. sezon öncesi ortaya çıkan VR oyun

Westworld deneyimini yaşatan sanal gerçeklik oyunu [Video]

Westworld 3. sezon bölümlerini beklerken evrenin sunduğu deneyimi “yaşamaya” hazır mısınız? Karşınızda Westworld Awakening.

Westworld 3. sezon bölümleriyle izleyicilerle buluşmaya hazırlanırken, ilgi çekici dizi hikayeyi sanal gerçeklik ortamına taşıyor. Westworld Awakening isimli oyun Oculus Store, Viveport ve Steam üzerinden 20 Ağustos’ta Türkiye saati ile 20:00’dan sonra oyuncularla buluşacak. İsminden de anlaşılacağı üzere oyun dizinin “uyanış” kısmına odaklanıyor. 2. sezonda robotların uyanışı ve ayaklanmasını merkezine oturtan oyuna Kate isimli Android’in gözünden dahil oluyoruz. Bilincini kazanan Kate, bu karmaşa içinde hayatta kalmalı ve Mesa’dan kaçmanın bir yolunu bulmalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Westworld Awakening ile dünyanın bir parçası olun

Delos’un labirent gibi mimarisi içinde yolumuzu ararken ikonik sahnelerle karşılaşabileceğimiz belirtiliyor. Aynı zamanda pek çok bulmacaya da ev sahipliği yapan oyunda diğer Android’lerle de etkileşime girebileceğimiz kaydedilmiş. Tabii bir de alanda Hank isimli seri katil bir Android bulunuyor. Hikaye 5 bölümden oluşuyor ve 2. sezonun “görmediğimiz” kısımlarını keşfetmemizi sağlıyor. Kısaca oyunun sistem gereksinimlerinden de bahsedelm. Minimumda Intel i5-6400 işlemci, 8 GB RAM ve GTX 970 ile çalışabilen oyunun önerilen ayarlarında Intel i7-4770 işlemci, GTX 1070 ve 16 GB RAM yer alıyor. Sanal gerçeklik oyunları her zaman isteneni veremiyor. Ancak Awakening fragmanında iddialı olduğunu hissettiriyor. Oyunda ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor. Steam henüz Türkiye fiyatını ise belirtmemiş ancak oyun yurt dışında 30 dolar fiyatla satışa sunulacak. Oyunun fragmanını haberin üzerinden izleyebilirsiniz.

Westworld 3. sezon bölümlerinin yayın tarihi ise hala netleşmiş değil. Ancak yeni sezonu 2020‘de izleyeceğimizi söyleyebiliriz. 2. sezonun ardından gerçek dünyaya adım attığımız dizide bizi pek çok yenilik, kafa karıştırıcı detay ve sürpriz bekliyor.