reklamı kapat

POPÜLER

minecraft_filmi

Merakla beklenen Minecraft filminin vizyon tarihi açıklandı

2016 yılında paylaştığımız bir haberde Minecraft filminin vizyon tarihini sizlere duyursak da filmin çıkışı ertelenmişti. Minecraft oyununun geliştiricisi Mojang, filmin vizyon tarihini duyurdu. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Minecraft’ın filmi 4 Mart 2022’de vizyona girecek. Filmin vizyon tarihiyle birlikte Minecraft’ın konusu da ortaya çıktı.

Genç bir kız ve yakın arkadaşlarının macerasını konu edinecek olan filmde, Ender Dragon isimli kötü bir karakter vardır. Ender Dragon, genç kız ve dostlarının izlediği yolu yok etmeye çalışacaktır. Bu durumda da Overworld’ü kurtarmak için mücadeleye girmeleri gerekecektir. Minecraft’ta hangi oyuncuların yer alacağı ise şu an için bilinmiyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise Aşk Listesi, Five Feet High and Rising ve Aşka Özgürlük filmlerini de yöneten Peter Sollett oturuyor. Filmin senaryosunu ise oyunun geliştiren Markus Persson’un yapacağı belirtiliyor. Warner Bros tarafından izleyicilerle buluşacak yapımın hikayesini merakla bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minecraft geliştirme hikayesi

Minecraft 10 Mayıs 2009 tarihinde geliştirilmeye başlanmıştır. Markus Persson, King.com’daki işinden çıktıktan sonra bağımsız(bir yerde çalışma zorunluluğu olmadan) program yazma ve geliştirmeye odaklanmıştır. Markus Persson, Minecraft’ı yazmak için Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon ve Dungeon Keeper gibi oyunlardan ilham almıştır.

Oyunun temellerinin ne olması gerektiğini düşünen Markus, Infiniminer adlı bir oyunu keşfetmiştir ve TIGSource.com forumlarındaki kullanıcılarla oynamıştır. O zamanda Markus, izometrik 3-boyutlu inşa oyun fikirlerini kafasında canlandırırken, bu düşüncelerini test etmek için prototipler yazmıştır. Infiniminer adlı oyun, Minecraft’ın oynayış biçimini ağır şekilde etkilemiştir, 1. tekil kişi gözüyle oynanan bakış açısı ve blok şekilli görselleri dahil.