reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft

Warner Bros., Minecraft’ın film haklarını satın aldı

Oyun dünyasının en sıra dışı ve en popüler oyunlarının başında gelen Minecraft‘ın film hakları Warner Bros. tarafından satın alındı. Stüdyo, İsveçli bağımsız oyun şirketi Mojang AB ile vardıkları anlaşma uyarınca, 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olan oyunu beyaz perdeye uyarlayacak. Minecraft’ın sinema versiyonunun yapımını, LEGO Movie’nin de yapımcısı olan Roy Lee ve Mean Girls ile Mean Moms’ın yapımcılığını üstlenen Jill Messick birlikte yürütecek.

2009’da betası duyurulan, 2011 yılında ise tüm oyun severlere açılan Minecraft, 14,3 milyonun üzerinde bilgisayara indirilmiş durumda. Açık dünya konseptli en büyük oyunlardan biri olan Minecraft’ta oyuncular küçük küplerle kendilerine has sanal bir evren yaratabiliyor. Ve yaratıcılıkta gerçekten bir sınır yok. İnternet üzerinde kısa bir turla Minecraft’ta neler yapılabildiğini görmeniz mümkün.

Son dönemin en popüler animasyon filmi LEGO Movie, şimdiye kadar ABD’de 187, dünya genelinde ise 93,5 milyon dolarlık hasılata ulaşarak toplam hasılatını 280.5 milyon dolara çıkardı. Warner Bros.’un Minecraft’a olan ilgisinin de LEGO Movie’nin, ikincisinin çekilecek derecede başarılı olmasından kaynaklandığını söylemek mümkün. Sürecin nasıl ilerleyeceği ve filmin muhtemel vizyon tarihine dair belli olan henüz bir şey yok.

YORUMLAR