reklamı kapat

POPÜLER

Minecraft’ın yapımcısından yepyeni bir oyun [Video]

Minecraft‘ın geliştiricisi Mojang, uzun süren sessizliğin ardından yeni oyunu Scrolls ile karşımıza çıkıyor. Minecraft’a göre oldukça farklı bir konsept belirleyen yapımcı, oyunseverler arasında bağımlılık yaratmaya hazırlanıyor.

Kısa süre önce Microsoft tarafından yaklaşık 2.5 milyar dolar gibi rekor bir ücret karşılığı satın alınan İsveçli oyun stüdyosu Mojang, Minecraft sonrası ilk yeni oyununu piyasaya sürdü. Buna göre 2013 yılında beta sürümü yayınlanan ve geçtiğimiz kasım ayında ise final sürümünün duyurulması beklenen Scrolls, ufak bir rötarla da olsa uygulama mağazalarındaki yerini aldı.

PC, Mac ve Android tablet platformlarına gelen dijital kart türündeki Scrolls, Minecraft’ın üç boyutlu bloklar üzerine kurulu yapısına nazaran daha az yaratıcılık istiyor. Derinlemesine eğlenceli bir dünyanın yanı sıra üstün grafikleriyle de dikkat çeken Scrolls’ta her kaydırmanın (kartın) farklı illüstrasyonu ve her ünitenin ise kendine özgü animasyonu bulunuyor. Oyun içerisinde kazanılan altınlarla içerik satın alınabileceğini dile getiren Mojang, ek harcamaya gerek duyulmadığını ancak dileyen kişilerin Mojang’ın gerçek para birimi Shards’ı da kullanabileceklerini ifade ediyor.

VİDEO

Scrolls

FİYAT
Ücretsiz

BOYUT
Cihaza göre değişir

YÜKLEMEK İÇİN
Android

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
scrolls_3scrolls_5 scrolls_6 scrolls_7scrolls_8
scrolls_2