reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Minecraft’ın geliştiricisi Mojang’ı satın alıyor

İddialara göre Microsoft, Minecraft‘ın yapımcısı Mojang‘ı satın almak üzere. Bir süredir devam eden görüşmelerin 1-2 hafta içerisinde sonuçlanacağını belirten kaynaklar, anlaşmanın yaklaşık 2 milyar dolara mal olduğunu belirtiyorlar.

İlk olarak The Wall Street Journal‘da paylaşılan ve daha sonra farklı kaynaklar tarafından da doğrulanan habere göre Microsoft, popüler oyun Minecraft’ın yapımcısı Mojang’ı satın almak için sürdürdüğü görüşmeleri sonuçlandırmak üzere. Anlaşma için 2 milyar doları gözden çıkardığı ifade edilen Microsoft, eğer iddialar doğruysa tarihinin en büyük satın almalarından birine imza atmak üzere.

Minecraft
Minecraft’ın 5 Eylül’de Xbox One’a gelmesiyle teknoloji deviyle yakın temas kurduğu belirtilen Mojang’ın böylelikle satın alma sürecine olumlu bir katkı sağladığı, öyle ki Mojang’ın kurucusu Marcus Persson ile Xbox yöneticisi Phil Spencer’ın iki yakın arkadaş oldukları söyleniyor. Şu sıralar PlayStation 3 ve Xbox’ın en çok satan ilk üç oyunu arasında yer alan Minecraft, diğer taraftan mobil cihazlar ve bilgisayar üzerinden de oynanabiliyor. Yaklaşık 55 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden yapım, Microsoft’un çatısı altına girmesiyle gücüne güç katarak geleceğe yönelik daha uzun adımlar atmak istiyor. Konuya dair henüz resmi açıklama gelmezken, görüşmelerin 15 gün içerisinde netleştirilmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER