reklamı kapat

POPÜLER

“Microsoft’la uzun süredir flört halindeydik”

Microsoft‘un geçtiğimiz ay Minecraft yapımcısı Mojang’ı satın alması büyük yankı uyandırmıştı. Minecraft’ın Microsoft bayrağı altında nerelere yol alacağını, en çok da Windows Phone’a ne zaman geleceğini merak ederken, ikilinin planlarının çok daha eskilere dayandığı ortaya çıktı.

Hem Microsoft hem Mojang kanadından gelen açıklamalara göre, söz konusu satın alma olayı gerçekleşmemiş olsaydı bile Minecraft, Windows Phone’lardaki yerini almaya hazırlanıyordu. Oyunun geliştiricilerinden Jens Bergensten’in geçtiğimiz günlerde attığı tweet de bunu doğrular nitelikte. Bergensten, Microsoft Minecraft’ı satın almadan önce de bir süredir şirketle ortak çalışma içinde olduklarını belirtti. Yine Mojang’den bir başka geliştirici Tommaso Checchi, oyunu Windows Phone’a getirmek için “zorlanmadıklarını” ve bu işe çok daha önceden başladıklarını tweet’ledi.

Geliştiriciler uzun süredir çalıştıklarını belirtiyorlar ancak ne zaman sonuçlanacağı hakkında bir açıklama yok. Minecraft’ın yeni haliyle tanışmak için anlaşılan biraz daha sabretmek gerek.

İLGİLİ HABERLER